Blízké okolí hotelu nabízí širokou nabídku nejen sportovního vyžití, ale i možnost relaxovat v lázních nebo navštívit zajímavé kulturní památky, jak na našem území, tak i v blízkém Sasku. Návštěva Drážďan (50km) opravdu stojí za to.

 

Pension U Studanky - ubytování

Bouřňák - sjezdové lyžování

Centrem sjezdového lyžování v oblasti je kopec Bouřňák, z něhož vede šest sjezdovek různé obtížnosti. Ideálním nástupním místem k vlekům je Mikulov s placeným parkovištěm a řadou služeb.

 

Pension U Studanky - ubytování

Běžecké lyžování

Můžete se vydat po úsecích Krušnohorské magistrály, která vede přes celé pohoří Krušných hor a v jejímž okolí je mnoho tratí. Řada z nich je málo frekventovaná, takže uspokojí i srdce dobrodruha.

 

Pension U Studanky - ubytování

Lyžování v Altenbergu

Na svahu „Raupennesthang“ v Altenberku a na „Strážnici“ („Wache“) v Geisingu se v zimě scházejí lyžaři na sjezdovkách různých náročností. Nahoru se dostanete 500 m dlouhým lyžařským vlekem.

 

 

 

 

Pension U Studanky - ubytování

Cyklistické trasy

Ideálním výchozím bodem je Moldava (Nové Město), odkud se lze vydat po Krušnohorské magistrále a z ní odbočujících cyklostezkách. Přes blízké hraniční přechody můžete pokračovat po německých trasách.

 

Pension U Studanky - ubytování

Vodní svět Raupennest

Raupennest Altenberg je vlastně rehabilitační klinika s velmi teplou termální vodou a malým ale velmi hezkým saunovým světem. Ceny jsou velmi příznivé. V areálu aqua jsou dvě vířivky, jedna část bazénu je bublinková a další je trysková.

Pension U Studanky - ubytování

Drážďany

Drážďany leží na řece Labe mezi východními výběžky Krušných hor, Lužickými horami a Labskými pískovci. Díky své přírodní poloze a svému baroknímu architektonickému půvabu s mediteránním nádechem je město nazýváno polabskou Florencií.

 

 

 

Moldava

Obec Moldava se rozkládá na vrcholcích Krušných hor, na novoměstských pláních a v údolí pramene Muldy v průměrné nadmořské výšce 790 m.

 

 

 

Mikulov

Mikulov (též Mikulov v Krušných horách, něm. Niklasberg) je obec v okrese Teplice na svahu jednoho z mnoha údolí Krušných hor asi 15 km od Teplic.

 

 

 

Fojtovice

Fojtovice (německy Voitsdorf) je ves, která se nachází při hranicích se SRN necelých 9 km severně od Teplic a 4 km severně od Krupky na hřebeni Krušných hor, v nadmořské výšce 710 až 730 metrů.

 

Teplice

Teplice (německy Teplitz, dříve Teplitz-Schönau, v letech 1945–1946 Teplice-Šanov) jsou lázeňské statutární město v Ústeckém kraji. Leží 15 km západně od Ústí nad Labem v široké kotlině mezi Krušnými horami a Českým středohořím.

 

Na Vaše přání Vám rádi zajistíme:
  • zapůjčení kola nebo běžeckých lyží
  • relaxaci v lázních Teplice
  • koupání ve vodních lázních Raupennest v Altenbergu
  • letní bobovou dráhu v Altenbergu
  • zapůjčení sjezdových lyží ve Skiareálu Bouřňák

Ubytování

Pension U Studanky - ubytování

Kapacita ubytování v pension U STUDÁNKY je 16 lůžek. Pension má dvě koupelny se sprchovým koutem a WC. Každý pokoj je vybaven televizí a bezdrátovým Wi-Fi připojením na internet zdarma.

Restaurace

Pension U Studanky - restaurace

Součástí pensionu je stylová restaurace s útulným prostředím a příjemnou atmosférou. Restaurace nabízí svým návštěvníkům nejen možnost celodenního stravování, ale i večerní posezení u hořícího krbu.

Fotogalerie

... ... ... ... ... ... ... ... ...